IKAR

Montaż fotowoltaiki

Montaż fotowoltaiki

Montaż fotowoltaiki

Główną usługą świadczoną przez Polską Grupę Producentów Energii Odnawialnej – IKAR jest montaż paneli fotowoltaicznych. Świadczymy usługi dla osób prywatnych, przedsiębiorców, rolników, jednostek samorządowych oraz innych podmiotów, zainteresowanych oszczędzaniem przy zastosowaniu energii odnawialnej.

Jednak energia odnawialna to nie tyko oszczędności, nasza firma nabywa materiały do instalacji od producentów, posiadających certyfikaty jakości. Pragniemy aby procesy produkcji paneli oraz konwerterów były przyjazne dla środowiska. Dostawcy podzespołów instalacyjnych to znane na całym świecie marki:

  • FRONIUS – austriacka firma zajmująca się produkcja inwerterów klasy premium. Działa na rynku od ponad 20 lat. Inwertery tego producenta, charakteryzują się wysoka jakością oraz wsparciem klienta. Osiąga najwyższe oceny pod względem niezawodności, wydajności, wiarygodności.
  •  HUAWEI – jeden z największych producentów elektroniki na świecie, swoim działaniem obejmuje ponad 170 krajów. Mimo tego, że w branży fotowoltaicznej działa od niedawna, firma jest największym producentem falowników na świecie. Ich produkty charakteryzują się najlepszym stosunkiem wydajności do ceny falowników klasy premium.
  • GROWATT – międzynarodowa firma, która mimo tego, że działa dopiero 10 lat na rynku, sprzedała już prawie 2 miliony inwerterów, w 100 krajach. Jej produkty charakteryzują się tym, że są tanie i dobre. Poza tym firma ma wiele fili w różnych krajach w tym także w Polsce.
  • LG SOLAR – jeden z największych producentów elektroniki na świecie, a tym samym, jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych. LG to firma która, oferuje panele o bardzo wysokiej jakości tym samym panele fotowoltaiczne produkcji LG są zaliczane do klasy premium.
  • LONGI SOLAR – wiodący światowy lider w produkcji paneli monokrystalicznych. Firma działa od ponad 20 lat na rynku. Ich produkty charakteryzują się dobrymi wynikami w PVEL dla modułów z całymi ogniwami.
  • SARAHIM – chińska firma przodująca panele słoneczne, działająca od niemal 10 lat na rynku. Firma charakteryzuje się wyprowadzeniem wielu innowacji do swoich produktów, a także jako jedyna daje 15 lat gwarancji na produkt. Jej produkty są stosunkowa tanie, a także bardzo wydajne.

Kilka ciekawostek

Kilka naukowych zdań na temat paneli fotowoltaicznych…. możesz je pominąć, jednak wtedy nie dowiesz się co wspólnego ze sobą mają panel fotowoltaiczny i…. słoik

Panel fotowoltaiczny – element półprzewodnikowy, w którym następuje przemiana (konwersja) energii promieniowania słonecznego (światła) w energię elektryczną w wyniku zjawiska fotowoltaicznego. Poprzez wykorzystanie półprzewodnikowego złącza typu p-n…..

No dobra, to może jednak w skrócie…. Panele fotowoltaiczne służą do wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.  Już na podstawie tej krótkiej definicji możemy przedstawić dwie kluczowe cechu energii słonecznej produkowanej przy pomocy paneli fotowoltaicznych.

Energia jest produkowana dzięki promieniom słonecznym, a co za tym idzie jest to darmowe źródło energii – do słońca ma dostęp praktycznie każdy mieszkaniec globu, a co ważniejsze za wykorzystanie jego promieniowania nie są pobierane żadne opłaty. Co jeszcze ważniejsze w dzisiejszych czasach, energia produkowana za pomocą paneli fotowoltaicznych wytwarzana jest za pomocą ogniw krzemowych, które służą wyłączenie do produkcji paneli, a nie samej energii. Nie wykorzystujemy tutaj, węgła, ropy naftowej, gazu oraz innych paliw, co sprawia że energia pochodzi w pełni z odnawialnego źródła – słońca.

Sprawia to, że nasze naturalne środowisko pozostaje czyste, nienaruszone, a złoża surowców nie muszą być w intensywny sposób eksplorowane. Panele fotowoltaiczne podlegają recyklingowi w 98%, a ich skład to w 78% po prostu… szkło. Tak, ten sam pierwiastek, krzem służy do produkcji paneli fotowoltaicznych oraz szklanek, słoików itd. Świadczy to niewątpliwie, o ekologiczności paneli, ponieważ niemal w całości podlegają recyklingowi, powracając do środowiska.

Rodzaje ogniw fotowoltaicznych fotowoltaicznych:

Ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne mają najwyższą ceny ze względu na wysoką jakość materiału półprzewodnika, z którego są zbudowane oraz najwyższą sprawność 16-20%. Ogniwa monokrystaliczne to najlepszy wybór dla osób, które dysponują małą powierzchnią dachu, ponieważ mniejsza liczba paneli zbudowanych z tych ogniw wyprodukuje taką samą ilość energii elektrycznej, co większa liczba paneli zbudowana z ogniw o mniejszej jakości.

Zalety: wysoka jakość, sprawność oraz efektywność

Wady: wysoka cena

Ogniwa polikrystaliczne mają niejednolitą powierzchnię, w której widoczne są kryształy krzemu. Cena tych ogniw fotowoltaicznych jest niższa ze względu na niższą jakość materiału, z którego są zbudowane. Sprawność tych ogniw wynosi 14-17%. Ogniwa polikrystaliczne to dobry wybór dla osób, które dysponują dużą powierzchnią dachu.

Zalety: niższa cena, przyzwoita sprawność

Wady: wygląd (widoczne kryształki krzemu),

Panele amorficzne – najtańsze panele,
charakteryzujące się najmniejszą sprawnością –
ok. 10%.

Zalety: cena

Wady: wydajność i sprawność

Przebieg procesu instalacji paneli fotowaltaicznych, przy współpracy z Polską Grupą Producentów Energii Odnawialnej – IKAR wygląda następująco:

01

01
Kontakt

Po skontaktowaniu się z nami otrzymasz na adres email krótki formularz. Na jego podstawie oszacujemy wstępnie, jakiej instalacji potrzebujesz. Możesz również przekazać niezbędne dane telefonicznie. Po rozmowie/analizie formularza, przygotujemy dla Ciebie wstępną ofertę.

02

02
Spotkanie

Umówimy się z Tobą na spotkanie, na którym dokładnie zapoznamy się z warunkami do montażu instalacji. Po oględzinach przedstawimy Ci szczegółową ofertę, przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

03

03
Akceptacja

Po akceptacji oferty otrzymasz umowę oraz projekt instalacji wraz ze schematem elektrycznym z dobranymi zabezpieczeniami (nasza konkurencja często o tym zapomina ? )

04

04
Transport

Następnie przywieziemy, zainstalujemy oraz podepniemy Twoją instalację do sieci.

05

05
Pomoc w dofinansowaniu

Pomożemy Ci również w pozyskaniu dofinansowania oraz rozliczeniu ulgi termoizolacyjnej.

06

06
Wniosek o wymianę

Przygotujemy dla Ciebie wniosek o wymianę licznika.

07

07
Konfiguracja

Po wymianie licznika przez dostawcę energii, pomożemy Ci w optymalnej konfiguracji konwentera (aplikacja na telefonie będzie informować Cię, ile pieniędzy każdego dnia zaoszczędziłeś)

08

08
Nie pomożemy

W jednej rzeczy jednak nie będziemy Ci pomagać – wyborze marzeń, które będziesz mógł spełnić za zaoszczędzone dzięki fotowoltaice pieniądze. Pozostawimy ten wybór Tobie i Twoim najbliższym ?

Kiedy tylko w Twojej głowie pojawi się myśl, że możesz zrobić coś, co poprawi kondycję środowiska i dodatkowo pomoże Ci oszczędzać pieniądze, a w dłuższej perspektywie zarabiać więcej niż na lokacie bankowej – NIE WAHAJ SIĘ ! ZADZWOŃ DO NAS ! NASI KONSULTANCI CZEKAJĄ NA CIEBIE !