IKAR

Grzejniki na podczerwień

Grzejniki na podczerwień

Grzejniki na podczerwień

GRZEJNIKI NA PODCZERWIEŃ – to urządzenia składające się z płyty grzewczej o wyższej temperaturze, która przenosi energię do obiektów o niższej temperaturze przez promieniowanie elektromagnetyczne. Generalnie ogrzewanie na podczerwień to wymiana ciepła poprzez fale podczerwone – również zwane falami radiacyjnymi lub cieplnymi – fale te nie są wchłaniane przez powietrze w wstępnej fazie ale przekształcane w ciepło po dotarciu do obiektu (wyposażenia wnętrz oraz osób) znajdujących się w pomieszczeniu. W wyniku czego ciepło uwolnione przez kontakt z obiektem ogrzewa powietrze dopiero w tej fazie grzania, dzięki czemu ciepło odczuwamy znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania.

Grzejniki na podczerwień są o wiele bardziej energooszczędne, w porównaniu do tradycyjnych grzejników elektrycznych. Dzieje się to dlatego, ponieważ nie emitują one ciepła do próżni, nie nagrzewają ścian ani podług. Energia cieplna dociera tylko do obiektu napotkanego na drodze promieni podczerwonych i ogrzewa go. Jest to oszczędniejsze od tradycyjnego ogrzewania elektrycznego, które nagrzewa również niepotrzebne elementy oraz nie dociera często do obiektów, które powinny zostać ogrzane.

Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się w domach szkieletowych, domach energooszczędnych o wysokich parametrach ocieplenia oraz domkach letniskowych, gdzie nie musimy ogrzewać wnętrza cały rok.

Grzejniki na podczerwień idealnie współpracują z panelami fotowoltaicznymi. Przy optymalnym rozwiązaniu możemy obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie nawet o 95%.

A Ty, ile rocznie wydajesz na ogrzewanie Twojego domu ?

Nie chcesz już nosić worków z węglem, rąbać drewna lub płacić za ciągle drożejący gaz do ogrzewania ?

Skontaktuj się z nami ! Zaprojektujemy dla Ciebie idealne połączeni fotowoltaiki z grzejnikami ciepła !