IKAR

Ładowarki do samochodów

Ładowarki do samochodów

Ładowarki do samochodów

Polska Grupa Producentów Energii Odnawialnej – IKAR to nie tylko panele fotowoltaiczne. Świadczymy również usługi doboru oraz montażu ładowarek do samochodów elektrycznych.

W ciągu ostatnich pięciu lat roczna sprzedaż dostawczych i osobowych samochodów w pełni elektrycznych oraz hybryd typu plug-in w Polsce wzrosła ponad trzynastokrotnie – niewiele ponad 300 sztuk w 2015 r. do ponad 4 000 sztuk w 2019 r. W kolejnych latach tempo wzrostu będzie coraz większe. Być może posiadasz już samochód elektryczny lub zastanawiasz się nad jego zakupem ?

Ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie elektryczne służące do ładowania akumulatorów/ baterii umieszczonych w pojazdach samochodowych zasilanych prądem elektrycznym, wyposażonych w akumulator. Energia elektryczna do stacji dostarczana jest z zewnętrznej sieci energetycznej. Stacja wyposażona jest w gniazdo ładowania jednego lub wielu zunifikowanych typów.

Generalnie ładowarki do samochodów elektrycznych możemy podzielić na dwa rodzaje:

  • przenośne – pozwalają posiadaczowi samochodu elektrycznego na uzupełnienie poziomu baterii ze zwykłego domowego gniazdka, lub gniazda siłowego. Możesz uzupełnić baterię wszędzie tam gdzie nie masz dostępu do specjalistycznej stacji ładowania samochodów.
  • stacjonarne/naścienne – dzięki tego typu urządzeniu naładujesz swój samochód w garażu lub na podwórku. Do tej grupy należą wygodne ładowarki ze stałym kablem oraz niezawodne stacje wyposażone w gniazdo ładowania typu 1 lub 2. Posiadamy w ofercie zarówno proste i przystępne cenowo urządzenia domowe jak i bardziej zaawansowane do zastosowań publicznych.

Instalujemy urządzenia najwyższej klasy, kładąc nacisk na jak najbardziej efektywne zagospodarowanie nadwyżek energii wygenerowanej przez panele fotowoltaiczne.

Współpracujemy z następującymi producentami:

  • ABB – międzynarodowa firma działająca w branży elektroenergetyki. Od kilku lat prężnie rozwija się w branży ładowarek do samochodów elektrycznych. Oferując zarówno naścienne ładowarki małej mocy tzw. wallbox po stacjonarne ładowarki przemysłowe dużej mocy.
  • BESEN- światowy lider zajmujący się produkcja urządzeń EVSE. Na rynku działa już od ponad 16lat. Charakteryzują się wysoką jakością w stosunkowo niskiej cenie.
  • ATESS – firma zajmująca się produkcją falowników magazynujących oraz ładowarek EV, działająca w branży odnawialnych źródeł energii od ponad 10 lat, instalując swoje produkty na całym świecie.

Synchronizacja paneli fotowoltaicznych oraz ładowarki do samochodu elektrycznego to świetne rozwiązanie. Produkowana nadwyżka energii odnawialnej posłuży do ładowania baterii Twojego samochodu elektrycznego, zamiast być zwracana do sieci dostawcy energii.

Dzięki temu wykorzystujesz w pełni możliwości paneli fotowoltaicznych, a dodatkowo w sposób darmowy i ekologiczny dostarczasz „paliwo” do Twojego samochodu. Świetna sprawa, prawda ?

Polska Grupa Producentów Energii Odnawialnej – IKAR, pomoże Ci dobrać odpowiednią ładowarkę, podłączymy ją do sieci i skonfiguruje optymalne parametry pracy.